Czapka to nieodłączny element każdej zimowej stylizacji. Jak dobrać ją tak, aby pasowała do naszego looku i kształtu twarzy? I aby była modnym i efektownym dodatkiem.

Stylowa czapka zimowa z nausznikami dla pań

Czapka zimowa powinna przede wszystkim dobrze leżeć na głowie, pasować do ogólnego stylu ubioru i spełniać swoją funkcję – chronić przed zimnem. Wszystkie te zalecenia spełnia czapka zimowa z nausznikami – modne nakrycie głowy, które sprawi, że każda kobieta będzie wyglądać stylowo i oryginalnie. Jednocześnie nauszniki będą uniwersalną opcją na każdą okazję. Takie czapki nosi się z futrem, kurtką puchową, a nawet kurtką sportową.

Dzianinowy produkt najlepiej nosić z odzieżą wierzchnią wykonaną ze skóry lub innych grubych materiałów. Ale nawet jeśli jest to stylowa czapka zimowa z nausznikami z futrem, możesz uzupełnić wygląd skórzanym paskiem i rękawiczkami. Wybierając czapkę, weź pod uwagę:

  • Kształt twarzy – inne modele nadają się do twarzy owalnej, okrągłej, kwadratowej i trójkątnej.
  • Ogólny styl garderoby.
  • Wzrost - im jesteś wyższa, tym większa powinna być czapka.
  • Kolor włosów. Czapka powinna harmonizować z kolorem włosów lub być uniwersalna, podstawowa - biała, czarna, szara, brązowa.

Czapka zimowa z pomponem – jak ją dobrać do twarzy?

Wybierając nakrycie głowy, musisz pamiętać o kształcie twarzy i jej proporcjach. To kryterium jest najważniejsze - nawet najmodniejsza czapka będzie wyglądać nienaturalnie na pani o puszystych kształtach, a obcisła czapka na trójkątnej twarzy.

Jeśli jesteś właścicielką okrągłej twarzy, to pasować ci będzie czapka zimowa z pomponem, która wizualnie wydłuża sylwetkę, dzięki czemu proporcje są bardziej zrównoważone. Niewskazane są małe, ciasne czapki, a także wszelkie modele, które optycznie powiększają owal twarzy. Czapka zimowa z pomponem powinna być też wysoka.

Czapki zimowe

Czapka zimowa z daszkiem – komu pasuje?

W przypadku pań o owalnej twarzy odpowiednie są również czapki z miękkimi, gładkimi przejściami bez wyraźnych linii - dzianinowe z pomponem, czapka turbanowa, a przede wszystkim czapka zimowa z daszkiem. A ponieważ głównym zadaniem jest wizualne zakrycie czoła, kobiety o owalnej twarzy powinny zrezygnować z wysokich czapek.

Podobnie dzieje się w przypadku pań o trójkątnej twarzy, gdzie znowu sprawdzi się doskonale czapka zimowa z daszkiem. Zadaniem nakrycia głowy o trójkątnej twarzy jest zrównoważenie szerokiego czoła i wąskiego podbródka. Alternatywą mogą być tu czapki z nausznikami oraz masywne berety, które należy nosić asymetrycznie z „nadwagą” po jednej stronie. Nie noś grubych czapek, a także zbyt cienkich, obcisłych modeli - podkreślą kanciastość twarzy i sprawią, że nierównowaga będzie bardziej wyraźna. Wiele modeli nadaje się do kwadratowej twarzy. Doskonałym rozwiązaniem byłyby czapki, które pozostawiają otwarte czoło.

Czapka zimowa z uszami - dla wszystkich typów twarzy

Uniwersalną opcją jest czapka typu beanie, która może być cienka lub gruba. Takie nakrycie głowy łączy się z dowolnym rodzajem odzieży wierzchniej, najważniejsze jest, aby nie ukrywać pod nim brwi, pozostawiając uchylone czoło.

Kształt i wzrost również wpływają na wybór nakrycia głowy. Dla drobnych pań najlepszą opcją będzie czapka zimowa z uszami. Aby wizualnie zwiększyć wzrost, pomogą obszerne czapki z wysokim stojakiem lub pomponem.

Ważną rolę w wyborze odpowiedniej czapki odgrywa kolor skóry i włosów. Ta w pewnym sensie przenosi swój odcień na twarz i może uzupełnić, a nawet zastąpić makijaż. Odpowiednia czapka odświeży twój wygląd, doda blasku oczom i sprawi, że twoja cera będzie wyglądać na zdrowszą. W przypadku pań o blond włosach odpowiednia będzie czapka zimowa z uszami w odcieniach szarości, błękitu, różu. Odcienie czerni będą odpowiednie tylko w przypadku skóry opalonej. Dla kobiet o bladej twarzy niewskazana jest czapka zimowa z uszami w ciemnym kolorze.

Dla kobiet o brązowych włosach polecane są produkty w naturalnych kolorach - beżowo-brązowe odcienie. A jeśli chcesz przyciągnąć uwagę, przymierz miedziane lub niebieskie nakrycie głowy. Jasne brunetki nie powinny wybierać spokojnych tonów. Wręcz przeciwnie, lepiej uzupełnić stylizacje bogatymi odcieniami - turkusem, fuksją. Właścicielkom rudych włosów, zaleca się noszenie czerwonych, żółtych i zielonych odcieni, które pozwolą im podkreślić charakterystyczną twarz. Jeśli chcesz nieco stłumić obraz twarzy, odpowiednie jest nakrycie głowy w kolorze kawy.

Uniwersalna opcja dla wszystkich typów kolorystycznych to neutralne czapki w kolorze białym, czarnym, beżowym, szarym.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać