Główną funkcją zimowej odzieży wierzchniej jest ochrona przed mrozem i wiatrem. Dobra kurtka nie przemaka, nie krępuje ruchów i zapewni ci komfort nawet przy niskich temperaturach.

Jaka powinna być kurtka zimowa męska?

Przymierzając męską kurtkę, dokładnie sprawdź wytrzymałość wszystkich szwów i elementów dekoracyjnych. Górny szew musi być wodoodporny: częściowo lub całkowicie klejony. Kilkakrotnie zapinaj i rozpinaj suwak. Ten nie powinien się zacinać. Jeśli kurtka zimowa męska ma być zakładana pod garnitury, to niech będzie o jeden rozmiar większa.Następnie sprawdź, czy wypełniacz jest równomiernie rozłożony. Podszewka powinna być wykonana z jedwabiu lub materiałów naturalnych. Wybierając naturalne ocieplenie, pamiętaj o trudności w pielęgnacji takiej odzieży. Dobra kurtka zimowa męska powinna podkreślać zalety twojej sylwetki. Ściągacze przy kapturze zapewniają dodatkową ochronę przed wiatrem.

Eleganckie kurtki zimowe męskie – jaki model wybrać?

Największą popularnością w tym sezonie cieszą się kurtki grochowe. Są wykonane z gęstej wełny, nie przemakają, dobrze zatrzymują ciepło. Długość zazwyczaj kończy się u nasady bioder, ale optycznie wydłuża użytkownika, dlatego ważne jest, aby dobrze dobrać rozmiar.

Eleganckie kurtki zimowe męskie do biura to często wiatrówki. Często uzupełnione kieszeniami o ciekawym designie, kapturem. Lekki fason pasuje na zimę i jesień, do każdego typu figury. Kurtka wygląda stylowo na wielowarstwowym looku. Z kolei parka z futrzanym wykończeniem i zamkiem błyskawicznym nie przemaka. Jest wypełniona grubą warstwą syntetycznego lub puchowego ocieplenia. Dobrze chroni przed mrozem. Ocieplane eleganckie kurtki zimowe męskie z nieprzemakalną górą ochronią cię przed deszczem, śniegiem i wiatrem. Odpowiednie dla mężczyzn o każdym typie sylwetki.

Bomberka to najkrótszy model zimowy, najwygodniejszy dla kierowców. Kołnierz jest czasami uzupełniony futrem. Pikowana kurtka jest często uzupełniana futrzanym kołnierzem. Nowoczesne modele dobrze wyglądają z klasycznymi marynarkami. Ważne jest, aby odzież wierzchnia była dłuższa niż kurtka. Osobno zwracamy uwagę na modele z odpinaną podszewką. Główną cechą tego stylu jest funkcjonalność i praktyczność. W takiej kurtce zimą jest ciepło. Na jesieni lub na wiosnę, możemy zdjąć ocieplaną podpinkę.

Ciepła kurtka zimowa męska

Ciepłe kurtki zimowe męskie - Kryteria wyboru

Wybierając kurtkę dokładnie obejrzyj materiał. Ciepłe kurtki zimowe męskie są wykonane z wełny i kaszmiru. Zatrzymują ciepło lepiej niż inne materiały. Zamiast zwykłej podszewki powinna być cienka warstwa ocieplenia. Pikowany krój gwarantuje równomierne rozłożenie wypełnienia. Jako wypełniacz stosuje się syntetyczny winterizer, naturalny lub ekologiczny puch. Przy stosowaniu pierza/puchu należy zachować stosunek 20/80%. Jeśli ważna jest dla ciebie praktyczność i możliwość samodzielnego wyprania kurtki, wybierz model z syntetycznym ociepleniem.

W tym sezonie modne będą ciepłe kurtki zimowe męskie czarne, brązowe, niebieskie i szare. Odważniejsi panowie mogą wybrać kurtki z żółtymi, czerwonymi, zielonymi elementami. Połączenie jasnych i ciemnych tonów wygląda bardzo korzystnie.

Markowe kurtki zimowe męskie – materiał jest wszystkim

Jakość materiału, z którego wykonana jest kurtka, wpływa bezpośrednio na jej zdolność zatrzymywania ciepła, dlatego kupując kurtkę zimową, należy od razu zwrócić uwagę na materiał. Naturalne materiały lepiej zatrzymują ciepło, dlatego najpopularniejsze są kurtki wełniane i kaszmirowe. Kaszmir będzie najcieplejszy, ale jest raczej niepraktyczny, ponieważ szybko się zużywa. Markowe kurtki zimowe męskie z kaszmiru raczej nie posłużą nam kilka sezonów. Jednym z najczęściej używanych materiałów jest nylon. Jest to włókno syntetyczne, które ma bardzo dobre właściwości wytrzymałościowe, zarówno pod względem rozdzierania, jak i tarcia – to absolutna zaleta rzeczy wykonanych z nylonu. Markowe kurtki zimowe męskie są wykonane z nylonu, który został poddany impregnacji hydrofobowej (DWR – Durable Water Repelence). Takie markowe kurtki zimowe męskie mają doskonałe właściwości hydrofobowe.

Tkaniny bawełniane mają estetyczny wygląd, są przyjemne w dotyku. Bawełna nie „szeleści” i nie wydaje dźwięków podczas pocierania. Za wady bawełny można uznać dużą higroskopijność, którą jednak można wyeliminować poprzez częste stosowanie (przynajmniej raz w miesiącu) specjalnych impregnatów hydrofobowych. Bawełna ma raczej niską wytrzymałość. Bawełna dość często się marszczy, chociaż dla niektórych osób może to być plusem i dość łatwo wchłania brud.

Tkaniny poliestrowe są mocne i dobrze trzymają swój kształt. Rzeczy wykonane z tkanin poliestrowych wyglądają estetycznie. Jednak czysty poliester w kurtkach nie jest tak powszechny: zwykle jedynie uzupełnia właściwości innych materiałów (bawełny lub nylonu).

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać