Kolory jesieni to głuche i stonowane odcienie żółto-zielone, szaro-zielone, żółto-brązowe i szaro-brązowe z bogatym czerwonym przebiciem. Jesienna paleta to z reguły nasycone barwy zaczerpnięte z samej natury: barwy opadłych liści, drewna, kory i mchu, barwy dojrzałych warzyw i owoców.

Zgaszona jesień paleta kolorów – co powinnaś wziąć pod uwagę?

Tej jesieni korzystaj z głębokich, naturalnych kolorów, które dobrze ze sobą współgrają. Te cztery odcienie będą modne, jeśli chodzi o typ zgaszona jesień. Paleta kolorów to:

  • Deep Mint (ciemna mięta).
  • Granatowy (ciemnoniebieski).
  • Kasztan.
  • Latte.

Zgodnie z teorią koloru zielony symbolizuje środowisko, zrównoważony rozwój i wzrost. Tej jesieni jest to szczególnie istotne w związku z pandemią, która ogarnęła świat na początku 2020 roku. Kobiety sukcesu, które chcą budować głęboką i ufną więź z potencjalnymi i obecnymi klientami, powinny używać granatu w swoich sezonowych stylizacjach. Symbolizuje oddanie i mądrość, które są dziś jednymi z głównych wartości dla odbiorców. Kasztan to kolejny z kolorów, który pasuje do typu zgaszona jesień. Paleta kolorów kojarzy się tu ze stabilnością. Ten ciemny odcień przywołuje w ludziach wspomnienia ich dzieciństwa. Marki często używają go do podkreślenia, że produkty są ręcznie robione i wykonane z naturalnych produktów. Kasztan symbolizuje również jesień. Idealnie pasuje do Deep Mint, Navy Blue i Latte, jeśli chcesz rozcieńczyć stylizacje innymi kolorami.

Zgaszona jesień stylizacje dla kobiet

W tym sezonie w palecie kolorów pojawia się cieplejsza czerń z subtelnym zielonkawym odcieniem oraz ciemne czekoladowe brązy. To są twoje ciemne neutralne kolory, które dopełnią twoją cieplejszą kolorystykę niż prawdziwa czerń. Zgaszona jesień stylizacje to też niektóre odmiany bieli. Jednak czysta biel jest zbyt chłodna i zbyt surowa dla skóry zgaszonej jesieni. Zamiast tego wybierz różne odcienie beżu i żółci, które są cieplejsze i znacznie bardziej odpowiednie. Możesz ich używać jako jasnych neutralnych dodatków.

Zgaszona jesień stylizacje musi unikać kolorów takich jak pastele i inne stonowane kolory, takie jak zakurzone błękity i róże. Sprawią, że twoja naturalnie bogata kolorystyka będzie rozmyta. Bardzo chłodne, mroźne kolory, jak intensywne róże i niebieskawe szarości, będą również kłócić się z twoim naturalnie ciepłym wyglądem.

Technicznie można łączyć ze sobą dowolne kolory z palety zgaszonej jesieni. Ale niektóre kombinacje będą wyglądać znacznie lepiej niż inne. To te, które powtarzają poziom kontrastu naturalnie obecny w twoim wyglądzie. Dlatego najlepsze kombinacje kolorystyczne dla twoich strojów są podobnie kontrastujące. Możesz łączyć ciemniejsze kolory z jaśniejszymi, jaśniejszymi kolorami akcentowymi. Jeśli masz ciemną skórę, możesz stworzyć kontrast, nosząc stroje w jaśniejszych kolorach i akcentując je ciemniejszymi.

Zgaszona jesień stylizacje dla kobiet

Zgaszona jesień - Typ urody

Czym cechuje się zgaszona jesień. Typ urody ma włosy ciemne. Wygląd jako całość jest głęboki i bogaty, nawet cierpki. Kontrast wyglądu jest najczęściej średnio-wysoki i wysoki. Skóra łatwo się opala. Odcienie skóry wahają się od jaśniejszej kości słoniowej, złotego beżu, oliwki do ciemniejszego brązu. Oczy są zwykle ciemne: brązowe i ciemnobrązowe (prawie czarne), ciemnozielone, ciemnooliwkowe i szarozielone.

Kolor oczu to jeden z wyróżniających się elementów, jeśli chodzi o model zgaszona jesień. Typ urody ma najczęściej oczy w kolorach: ciemny orzechowy, ciemnozielony, ciepły ciemny brąz i ciepła czerń. Choć bardzo rzadko, oczy mogą być również wyciszone ciemnoniebieskie. Można zauważyć wirujące i nieregularne obwódki wokół źrenicy oraz piegi na tęczówce, charakterystyczne dla jesiennych oczu.

Skóra jest neutralna lub neutralnie ciepła – co oznacza, że zarówno złoto, jak i srebro wyglądają dobrze. Skóra występuje w różnych odcieniach, od jasnego do głębokiego. Podcienie skóry są złote lub brązowe. Skóra może być blada zimą i może mieć również piegi.

Zgaszona jesień kolor włosów – najczęstsze odcienie

Głównymi cechami wyglądu zgaszonej jesieni są ciemność i głębia. Cechami drugorzędnymi są temperatura i stopień nasycenia. Istnieją różne odcienie, które wyróżnia zgaszona jesień. Kolor włosów jest ciemny. Ciemny blond ze złotymi odcieniami, kasztanowe, ciemnobrązowe - prawie czarne. Jakie odcienie pasują do typu zgaszona jesień? Kolor włosów pasuje tu do takich odcieni jak ceglasty, granat, dynia, mandarynka, jasny łosoś, bursztyn, złoty, oliwkowy i ciemna oliwka, ciepły beż, czekolada, czerwono-fioletowy, śliwkowy, szafirowy, ciemna zieleń, trawiasta zieleń.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać