Czapka czy kapelusz to jeden z nielicznych dodatków, który potrafi zmienić zwykłą kobietę w elegancką damę. Warunkiem powodzenia jest jednak właściwy dobór wiosennej czapki.

Czapka wiosenna damska – jak ją dobrać?

Wybierając czapkę, należy wziąć pod uwagę swój wzrost i proporcje. Kobietom niskiego wzrostu (160 cm i poniżej) nie zaleca się noszenia czapek z bardzo szerokim rondem czy dużym pomponem. W takich czapkach niska kobieta wygląda śmiesznie. Dla pań o niskim wzroście wskazana będzie czapka wiosenna damska w stylu fedora z wysokim topem, unisex, a także kapelusze z małym rondem.

Wysokie panie mogą sięgać po kapelusze z szerokim rondem, nawet przekraczającym szerokość ramion. Takie nakrycie głowy nada wysokiej, smukłej kobiecie wyjątkowej elegancji. I odwrotnie czapka wiosenna damska w przypadku wysokich kobiet nie powinna być zbyt mała. Eleganckie modele pozwalają nakryć głowy i równoważą figurę, a także odwracają uwagę od proporcji.

Czapka na wiosnę damska dobrana do twarzy

Odpowiednio dobrana czapka może ozdobić i zmienić całkowicie twój wygląd, Odwrotnie czapka na wiosnę damska, która nie pasuje do kształtu twojej twarzy, zniszczy skutecznie każdą stylizację. Istnieją 4 podstawowe kształty twarzy: owalny, okrągły, kwadratowy, podłużny i gruszkowaty.

Kobiety o owalnej mogą nosić wszelkie modele czapek i kapeluszy. Owalny kształt uważany jest za idealny i nie wymaga korekty. Kobiety o regularnych, średnich rysach również dobrze będą wyglądać w małych uroczych czapeczkach w stylu retro. Owalne twarze pasują do wszystkich modeli kapeluszy. Puszyste panie nie powinny nosić małych czapek - meloników, które podkreślą krągłość twarzy.

Z kolei kobiety o kwadratowej twarzy powinny unikać graficznych wysokich czapek i kapeluszy, ponieważ podkreślą one ciężki podbródek. Ale szerokie rondo (ale nie szersze niż ramiona) i gładka góra natychmiast zmiękczą kształt twarzy i nada jej krągłości.

Czapka na wiosnę damska w przypadku kobiet o wąskiej, wydłużonej twarzy nie może wizualnie wydłużać twarzy. Wyjątkiem są modele, które wyglądają na kilka rozmiarów większe. Z kolei modele, które ściśle przylegają do głowy i mają elementy dekoracyjne - kwiatek z boku, kokardkę i inne ozdoby, wizualnie rozszerzą twarz. Asymetryczne kapelusze (gdy jedna strona jest większa od drugiej) również będą wyglądać harmonijnie z tym typem twarzy.

Kobiety o twarzy w kształcie gruszki nie powinny nosić małych czapek, które ściśle przylegają do głowy. Takie modele podkreślają wyraziste policzki. Idealną opcją dla szerokiej twarzy byłyby duże kapelusze w stylu kurortowym z lekką falą na twarzy lub asymetrią.

Męska czapka na wiosnę

Jaka powinna być czapka wiosenna męska?

Wybierając czapkę męską, obowiązuje zasada: rondo powinno być proporcjonalne do twojego wzrostu! Jeśli jesteś niskiego wzrostu, nie wybieraj zbyt dużych czapek, będzie to wyglądać nieproporcjonalnie. Osoby wysokie powinny wybrać kapelusz z rondem średniej długości lub większym. Dobrą opcją jest też czapka wiosenna męska z wysokim stanem.

Wybierając czapkę, należy również zastanowić się, jakie ubrania aktualnie nosisz i z jakimi ubraniami będzie nosić czapkę. jeśli lubisz biznesowy styl ubioru, to bardziej odpowiednia dla ciebie będzie czapka wiosenna męska homburg lub fedora, jeśli twój styl jest swobodny lub uliczny, to wybór powinien paść na modne trible lub porkpies, pasują do dżinsów lub marynarek. Wybierając czapkę, musisz również wziąć pod uwagę kształt swojej twarzy.

Jeśli jesteś właścicielem okrągłej twarzy, unikaj wszelkiego rodzaju meloników, ponieważ ich kopulaste szczyty mogą sprawić, że twarz będzie nieproporcjonalna. W tym przypadku pasują ci asymetryczne fedory, a także czapki z wysokimi „pomponami”. Jeśli masz wydłużoną twarz, można ją skorygować za pomocą głębokiej czapki lub dopasowanego kapelusza. Pasują do ciebie także kowbojskie kapelusze i fedory z szerokim rondem. Jeśli kształt twarzy jest owalny - prawie wszystkie rodzaje czapek będą dla ciebie odpowiednie.

Czapka na wiosnę męska – kilka zasad

Czapka, jak każdy inny dodatek, powinien przede wszystkim przyciągać uwagę. Możesz spróbować użyć lekkiego przechylenia czapki w prawą lub lewą stronę. Kilka stopni może drastycznie zmienić stylizacje na plus. Tylko nie zapominaj o proporcjach, jeśli masz wysokie czoło, nie przesuwaj czapki z tyłu głowy lub odwrotnie.

Uważaj na rozmiar czapki lub kapelusza. Jeśli jest nieco większa od głowy, nie należy jej odchylać do tyłu. Taka sytuacja może wystąpić, jeśli zamówisz nakrycie głowy przez Internet. Zdarza się, że rozmiary nie są takie, jakich oczekiwałeś. Czapka na wiosnę męska musi być dopasowana do kształtu głowy. Nie zapomnij też o kolorach. Czapka na wiosnę męska powinna pasować do twojego ogólnego wyglądu, także pod względem kolorystycznym.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać