Przed praniem kurtki musisz dowiedzieć się, z jakiego materiału jest wykonana, określić rodzaj wypełniacza i stopień zanieczyszczenia.

Jak prać kurtkę pikowaną, aby jej nie uszkodzić?

Aby pranie było efektywne, ocieplana kurtka musi być odpowiednio przygotowana. Przed praniem odzieży w pralce należy zapoznać się z informacjami na etykiecie. Następnie sprawdź kieszenie i wyjmij wszystko, co się w nich znajduje. Jeśli chodzi o to, jak prać kurtkę pikowaną, nie możesz zapomnieć zapiąć wszystkich guzików i zamków. Zdejmowane futrzane wykończenia, jeśli są, muszą zostać usunięte, a odzież wierzchnia musi być odwrócona na lewą stronę przed praniem.

Zastanawiając się jak prać kurtkę pikowaną, musisz zwrócić uwagę na ewentualne uszkodzenia. Lepiej zszyć dziury i delikatne szwy. Niezbędne jest również wzmocnienie luźno przyszytych guzików. Ponieważ rękawy i kołnierz są najczęściej najbardziej zabrudzone, uporczywe plamy należy zmyć wodą z mydłem bez użycia szczotki.

Jak prać kurtkę z watoliną – instrukcja krok po kroku

Jeśli nie wiesz jak prać kurtkę z watoliną, staraj się przestrzegać następujących zasad:

 • Uważnie przestudiuj etykietę i postępuj zgodnie z zaleceniami producenta.
 • Podczas dodawania detergentu wybierz funkcję dodatkowego płukania na panelu, aby nie dopuścić do pojawienia się plam z mydła po wyschnięciu produktu.
 • Wybierz specjalne detergenty do odzieży wierzchniej, są delikatne dla tkaniny produktu i zachowują właściwości hydrofobowe tkaniny.
 • Ważne jest, aby wiedzieć, w jakim programie należy prać czarne ubrania i jasne kurtki.
 • Jeśli chodzi o to jak prać kurtkę z watoliną, to właściwa jest temperatura nie wyższa niż 30 ° C, maksymalny czas - 40 minut, bez wirowania, naturalna metoda suszenia.
 • Aby prana rzecz nie straciła atrakcyjnego wyglądu, musisz znać szereg zakazów niedopuszczalnych w przypadku ubrań wykonanych z puchu i syntetycznego winterizera - nie używaj proszków do prania, są słabo wypłukiwane z włókien tkaniny.
 • Nie można używać produktów zawierających chlor, niszczy to hydrofobową impregnację produktu;

Kurtka zimowa

Pranie kurtki poliestrowej i jej właściwie wysuszenie

Nie wystarczy wiedzieć, jak prać kurtkę, należy również zdawać sobie sprawę z zasad z jej suszenia. Pranie kurtki poliestrowej należy odpowiednio ustawić. Przed suszeniem pralka powinna być ustawiona w tryb dodatkowego płukania i wirowania. W takim przypadku nie może to być więcej niż 400 obr./min.

Kiedy pranie kurtki poliestrowej jest zakończone, wywróć ją na drugą stronę. Należy ją suszyć płaszcz poziomo lub na wieszakach z dala od grzejników centralnego ogrzewania. Nie zapomnij przeczytać etykiety na kurtce, często zawiera ona instrukcje suszenia, na przykład w pozycji pionowej lub poziomej. Jeśli etykieta zabrania ręcznego wirowania, to kurtkę należy zawiesić nad wanną, aby suszenie odbywało się w sposób naturalny. Większość odzieży wierzchniej nie jest zalecana do suszenia w domu. Najważniejsze jest przestrzeganie wszystkich zaleceń i uważne przestudiowanie instrukcji.

Jak prać kurtkę z puchu syntetycznego – cechy produktu

Ostatnio bardzo popularne stały się kurtki i płaszcze, w których jako wypełniacz stosuje się holofiber. Ta innowacyjna syntetyczna izolacja to zestaw cienkich, pustych włókien poliestrowych połączonych ze sobą pod wpływem wysokich temperatur. Miękki, ciepły i elastyczny materiał nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Roztocza i inne pasożyty nie pojawiają się wewnątrz wypełniacza, dlatego ubrania i pościel z holofibry są odpowiednie dla alergików. Warto jednak wiedzieć jak prać kurtkę z puchu syntetycznego.

Aby kurtka dłużej zachowała swój wygląd, trzeba ją odpowiednio wyprać i wysuszyć. Oto kilka zasad, jeśli chodzi o to, jak prać kurtkę z puchu syntetycznego:

 • Kurtki i płaszcze z wypełnieniem syntetycznym można prać w pralce lub ręcznie. Temperatura wody powinna być od 45 °C do 90 °C w zależności od właściwości tkaniny, z której uszyta jest górna część produktu.
 • Zamiast zwykłego proszku do prania lepiej użyć płynnego żelu, ponieważ jest on całkowicie wypłukiwany podczas płukania, nie pozostawia smug na tkaninie i nie zostawia nieprzyjemnego zapachu.
 • Jeśli na powierzchni produktu są plamy z oleju lub smaru, należy je wstępnie wyczyścić odplamiaczem lub innym środkiem czyszczącym. To nie uszkodzi izolacji wewnętrznej.
 • Nie używaj proszków i żeli z efektem wybielającym podczas prania ubrań z ciemną górą.
 • Jeśli kurtka jest bardzo zabrudzona, możesz ją namoczyć w ciepłej wodzie z niewielką ilością płynnego detergentu.
 • Aby podczas prania w pralce wypełniacz nie odpadał i nie zbierał się w grudki, w bębnie umieść parę piłek tenisowych.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać