Dobrej jakości bluzy wykonane z polaru nadają się nie tylko do uprawiania turystyki i sportu, ale też pasują do wielu codziennych stylizacji.

Bluza polarowa damska i softshell.

Polar jako materiał, a także pod względem technologii produkcji i zastosowania jest bardzo zbliżony do bardziej nowoczesnego materiału typu softshell. Jedyną różnicą między nimi jest to, że softshell ma gęstą warstwę zewnętrzną, która lepiej chroni przed wiatrem, lekkim deszczem, lekkim śniegiem. Bluza polarowa damska wykonana z czystego polaru stosowana jest jako warstwa pośrednia (między bielizną termiczną a zewnętrzną warstwą kurtki lub spodni, z ociepleniem lub bez) w chłodne dni oraz jako warstwa zewnętrzna w ciepłe dni.

Odzież polarowa została pierwotnie stworzona jako hybryda wodoodpornej odzieży wierzchniej i oddychającej drugiej warstwy. Bluza polarowa damska ma zapewniać dobrą ochronę przed wiatrem i wodą, a jednocześnie gwarantować doskonałą oddychalność, przewiewność i lekkość.

Artykuły wykonane z softshellu stosowane są głównie jako warstwa zewnętrzna (+bielizna termiczna lub polar) - w chłodne dni oraz jako warstwa pośrednia (+bielizna termiczna, kurtki i spodnie ocieplane) - w chłodne, wietrzne dni. Ta druga kombinacja jest bardziej typowa dla turystów w górach, kiedy trzeba chronić się przede wszystkim przed silnymi wiatrami.

Ubrania wykonane z polaru i softshellu nie są całkowicie wodoodporne. Mają wodoodporne powłoki, które nadają się do aktywności na świeżym powietrzu w lekkim deszczu.

Jakie właściwości mają bluzy polarowe damskie rozpinane?

Kluczowe właściwości odzieży polarowej i softshellowej to:

  • Bluzy polarowe damskie rozpinane dobrze odprowadzają wilgoć i szybko schną, co jest ważne podczas intensywnej aktywności.
  • Zatrzymują ciepło, nawet gdy są mokre.
  • Bluzy polarowe damskie rozpinane są hipoalergiczne, odpowiednie zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.
  • Mają właściwości oddychające, dzięki właściwościom tkaniny.
  • Pozwalają na utrzymywanie komfortowej dla ciała temperatury, zarówno dzięki strukturze tkaniny, jak i dzięki zastosowaniu w odzieży softshellowej membran i specjalnych wkładek wentylacyjnych z zamkami błyskawicznymi.
  • Jeśli przestrzegasz zasad pielęgnacji, polar i softshell mogą ci służyć przez długi czas, nie tracąc swoich właściwości.
  • Ubrania wykonane z tych tkanin są łatwe w praniu, długo zachowują swój pierwotny wygląd, nie wymagają prasowania.
  • Są przyjemne w dotyku.

Polar damski

Polar damski z kapturem – wykonanie

Głównym surowcem do produkcji obu materiałów jest poliester, a właściwie politereftalan etylenu. W polarze jest to główny materiał, w softshellu dodawany jest również nylon - na zewnętrzną warstwę tkaniny. Z poliestru/poliestru wytwarzana jest szeroka gama materiałów i produktów, w tym plastikowe butelki.

Polar damski z kapturem o gramaturze 100-300 g/m2 uważany jest za najpopularniejszy i najbardziej uniwersalny. Nadaje się do noszenia z wiatrówką lub kurtką membranową, ponieważ nie chroni przed wiatrem. Polar damski z kapturem o grubości 200-300 g/m2 to ulepszony rodzaj klasycznego materiału z pogrubioną warstwą wewnętrzną. Warstwa wierzchnia jest cienka, ale jednocześnie rzeczy wykonane z takiego materiału są trwałe.

Polar PowerStretch to materiał dwuwarstwowy, warstwa wierzchnia wykonana jest z nylonu, a warstwa wewnętrzna przypomina welur. Z takiego polaru szyta jest bielizna termiczna, a także kurtki i pulowery. Polar Windblock jest odporny na wiatr i wilgoć, dlatego jest uważany za najbardziej niezawodny. To najcieplejszy rodzaj polaru.

Jak wybrać bluzy polarowe damskie rozpinane duże rozmiary?

Jak zatem odpowiednio wybrać bluzy polarowe damskie? Duże rozmiary, ale też mniejsze należy dobierać pod kątem gęstości tkaniny. Musisz wybrać ubrania w zależności od pogody i pory roku. Na przykład polar lub softshell o grubości 100-200 g/m2. nadaje się na wiosnę lub lato, ale na zimę trzeba wybrać grubszy materiał - 200 - 300 g/m2, najlepiej z wkładkami membranowymi, otworami wentylacyjnymi, kapturem i wszelkiego rodzaju ściągaczami zapobiegającymi przedostawaniu się zimnego powietrza przed wniknięciem w twoje ciało. Do wyboru pozostają też obcisłe lub luźne bluzy polarowe damskie rozpinane. Duże rozmiary, powinny być wybierane pod kątem rodzaju aktywności. Na nagie ciało nie zakłada się polaru ani softshellu, pod spodem należy założyć podkoszulek lub bieliznę termiczną. Męskie modele mają luźny krój, damskie są bardziej dopasowane. Modele przylegające są optymalnym wyborem, jeśli uprawiasz aktywnie sport taki jak bieganie, jeżdżenie na rowerze.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać